Hakkında

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ KİMDİR?

Biyografi

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ KİMDİR?

1964 yılında Erzurum’da doğdum.

1975’de Bakırköy Kocasinan İlkokulu’ndan, 1978’de Kadıköy İmam Hatip Ortaokulu’ndan ve 1983’de Gebze İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum.
1987’de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden Şehir ve Bölge Plancısı unvanıyla mezun oldum.
1987- 1989 yılları arasında aynı üniversitede Şehir ve Bölge Planlaması dalında yüksek lisansımı tamamladım. 33 yıldan bu yana memleketin dört bir yanında milletime şehir plancısı unvanıyla hizmet ediyorum.
Evli ve dört çocuk babasıyım.
Uzmanlık alanlarımda ülkemin yükselmesine siyaset yoluyla da katkı sunmaya gayret ettim. Refah Partisi’nden Darıca Belde Başkanlığı ve Gebze Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fazilet Partisi’nden Kocaeli İl Yönetimi İcra Kurulu Üyeliği yaptım.

 

AK Parti’mizin kuruluşundan bu yana bu davanın bir neferiyim. 2004-2009 yılları arasında Gebze Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon üyeliği görevlerinde bulundum.
Gebze ve Kocaeli’de siyasi görevlerde bulunmanın yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarında ve birçok farklı platformlarda faaliyetler sürdürdüm.
2004’ten itibaren İstanbul Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Bursa ve Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurullarında üyelik yaptım.
Türkiye Geneli İdare Mahkemeleri’nde Bilirkişi unvanıyla adaletin tecellisine yardımcı olmaya gayret ettim.
2014 – 2016 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Proje Danışma Kurul Üyesi olarak çalıştım.
2014’ten bu yana Teknopark İstanbul Teknoloji Bölgesi’nde Proje Danışma Kurulu Üyeliği yapıyorum.  Ocak 2019 itibariyle Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyeliği’nden Gebze’nin hizmetkarı olmak için ayrıldım.
Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uygun görmesiyle AK Parti’mizden Gebze Belediyesi Başkan Adayı oldum.
Şehir Plancısı olarak edindiğim en yüksek bilgi; medeniyetimizin insana, şehre, çevreye, yaratılan her bir nesneye estetik ve güzellik esasıyla bakmasıdır. Gebze’nin hizmetkarlığı nasip olursa şehrimizde; kültür, medeniyet ve mekanlara hassasiyetle yaklaşacağız. Kent estetiğine kafa yoracağız.
Gebze’de güzel caddeler, ferah sokaklar, tertemiz mahalleler için çalıştığımız kadar; insanımızın ruh ve gönül cephesini inşa etmek için de çalışacağız.
Yeşil, yemyeşil bir Gebze hayalimiz var. Komşuluk ilişkilerinin canlı olduğu, mahalle kültürünün yaşayacağı bahçeli evler hayal ediyoruz. Caddede, sokakta, çarşıda, pazarda, tüm yaşam alanlarında akıllı belediyeciliğin hizmet verdiği ancak estetik ve güzelliğin esas olacağı yepyeni bir dönem, yepyeni bir seferberlik başlatacağız.
Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız, her bir insanımızın huzur ve mutluluk içinde yaşayacağı, yaşam standartları yüksek, tarih ve medeniyet hassasiyeti olan, bilim ve teknolojiyle barışık, içi dışı güzel bir Gebze için gönülden çalışacağız.
En büyük sözümüz, Gebze’yi birlikte yönetmek;
şehri imar, gönülleri âbâd etmektir.
Tevazu, samimiyet ve gayret ile sizleri hayallerimizi birlikte gerçekleştirmeye, birlikte çalışmaya, birlikte başarmaya davet ediyorum.

GÖNÜLDEN ÇALIŞMAYA

BİRLİKTE BAŞARMAYA

EVET

 

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ

Yükşek Şehir ve Bölge Plancısı

Ak Parti Gebze Belediye Başkan Adayı